Doctor uses needles for treatment of the patient. acupuncture needles. alternative healthcare

تکنیک طب سوزنی درواقع درمان با استفاده از سوزن های بسیار نازک وبدون تزریق ماده ای خاص در داخل بدن میباشد. که در واقع استعمال چندین عدد سوزن مخصوص در مناطق مخصوصی از بدن میباشد.وقتی سوزن ها در جای مناسب قرار گرفت برای مدت زمانی خاص در همان نقطه گذاشته میشوند(مثلا 15 دقیقه) و سپس درمانگر بنابه صلاح دید خویش آن ها را در آورده و درمان تمام میشود.
طب سوزنی طیف وسیعی از مشکلات و بیماری ها را در برمیگیرد که از جمله آن ها میتوان به درد های مفصلی ، مشکلات روماتولوژی ، چاقی و لاغری ، سردردهای میگرنی  ، مشکلات سیستم اعصاب مرکزی مثل سکته ، ام اس ، مشکلات نخاعی و ….
دردی که هنگام ورود سوزن ها وارد بدن میشود دردی کم و قابل تحمل هست که بعد از ورود سوزن به داخل بدن از بین میرود.
از دیگر زیرشاخه های طب سوزنی تکنین سوزن زنی خشک(dry needling) هست که تقریبا مشابه طب سوزنی هست با یه سری تفاوت های خیلی کوچک که این تکنیک در اکثر موارد برای دردهایی با منشا عضلانی استفاده میشود.
این تکنیک ها ضرر و عوارض جانبی برای بدن ندارند اما حتما نیاز هست که یک نفر با تجربه و دوره دیده آن را انجام دهد تا خطری برای مریض به همراه نداشته باشد.قابل ذکر است که در کلینیک فیزیوتراپی کوثر هردوی این تکنیک ها توسط درمانگر دوره دیده و مجرب انجام میشود.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس