مگنت درمانی همان درمان با استفاده از میدان های الکترومغناطیس هست که این درمان سعی در تنظیم و تغییر این مدل میدان هایی داره که در بدن به صورت معمول وجود داره.شاید بپرسید مگر در بدن میدان های الکترومغناطیس وجود داره؟ تئوری هایی میگه که قلب خودش بزرگترین مرکز تولید میدان های مغناطیسی در بدن هست ، گلبول های بدن هنگام حرکت و دریافت و بازپس اکسیژن دارای بار مغناطیسی میشوند ، عضلات هنگام انقباض در ارتباط با میدان های مغناطیسی هستند که فرض میشه اگر این ارگان ها و یا فعالیت اون ها مختل بشه میدان مغناطیسی اون ها هم آسیب میبینه حالا ما بیایم و با استفاده از این نوع درمان میدان رو دوباره تنظیم کنیم تا در بهبودی مشکل نقشی داشته باشیم.

همونطور که توضیح داده شد بنابراین استفاده از مگنت در طیف وسیعی از بیماری ها از جمله بیماری های مفصلی ، التهابات ، درد و … کاربرد دارد که در کلینیک فیزیوتراپی کوثر بنابر تشخیص درمانگر استفاده از مگنت برای بیمار توصیه میشود.

در مورد آثار سوء هنگام استفاده از مگنت یا عوارض جانبی آن تا به امروز چیزی گزارش نشده است.

دستگاه مگنت در فیزیوتراپی تقریبا به مانند دستگاه MRI در عکس برداری هست که در واقع تقریبا هردو یکی هستند چون با میدان های الکترومغناطیس کار میکنند با این تفاوت که در جزییات برای هدف مورد استفاده متفاوت هستند.

هنگام استفاده از مگنت ، بیمار هیچ گونه حسی در بدن نخواهد داشت که بعضا مراجعین عزیز گمان میکنند جریانی وجود ندارد اما اگر یک ماده مغناطیسی رو در زیر Tube مگنت قرار دهیم لرزش آن را به راحتی احساس میکنیم

اجرا شده توسط: همیار وردپرس