با عرض سلام خدمت عزیزان خواننده.

به منظور ارتقاء سطح علمی جامعه در مورد بیماری ها و مشکلات مرتبط با فیزیوتراپی و هم اندیشی با همکاران بزرگوارم ، این بخش رو توی وبسایتمون ایجاد کردیم تا در نهایت سیری باشد به سمت ارتقاء سطح سلامت جامعه.

بخش مطالعات به دو دسته تقسیم میشود ، یک سری از مطالعات جنبه عمومی دارند که بیشتر برای خوانندگان و مراجعه کنندگان عزیز در نظر گرفته میشوند که قطعا همکاران بزرگوار هم در صورت مطالعه و صلاحدید برای اضافه کردن یا کاستن نکته ای ، میتوانند نظرات خودشون رو به ما انتقال بدند.این گونه مطالعات به منظور جداسازی از سری دوم مطالعات ، در کروشه[] قرار خواهند گرفت.

سری دیگر مطالعات مخصوص همکاران گرامی برای ایجاد محیط همفکری به منظور اشتراک گذاری نکات درمانی و تشخیصی میباشد که قطعا کم و کاستی ها و اشتباهاتی خواهد داشت که خوشحال میشم عزیزان به صورت نظر توی بخش نظرات پست مربوطه ، ما رو در کامل کردن مطالعه یاری رسانند.حدود 90% از مطالب این بخش از مقالات سال 2008 تا به امروز میباشد و سعی شده از مقالات قدیمیتر به منظور به روز بودن استفاده نشود و حدود 10 درصد از مطالب حاصل تجربیات شخصی نویسنده هست.

با توجه به اینکه قراردادن کل یه عارضه به صورت پروسه تشخیص ، ارزیابی ، درمان و …. توی پست نمیگنجه و ضمنا کتب مختلف در مورد بیماری های مختلف نگاشته شده بنابراین به صورت پیشفرض در نظر گرفته شده است که تمامی عزیزان کتاب Clinical Orthopaedic Rehabilitation – An Evidence Based Approach, 3rd Edition نوشته ی Brotzman رو در مورد عارضه مورد بحث خوانده باشند.(نسخه PDF کتاب رو میتونید از این لینک دانلود بفرمایید).در صورتی که نیاز به پیشفرض دیگری باشد توی پست مربوطه عنوان میشود.

در صورتی که هر پست هرگونه آپدیتی در مطالبش ایجاد بشه در ابتدای پست نوشته میشه که اگر آپدیتش کم بود با رنگ جداگانه توی پست مشخص میشه تا دوستان نیازی نداشته باشند کل پست رو مجدد بخونند.

توی مطالب بعضی جاها تحت عنوان “بیشتر بدانیم” هست که دونستنش واجب نیست اما مستحبهخنده

دوستان خواهشمندم اگر همه یا قسمتی از مطالب رو توی محلی شامل فضای مجازی یا فضای واقعی منتقل میکنین به وبسایت و لینک پست مربوطه حتی الامکان ارجاء بدید چون واقعا برای تهیه پست ها و مطالب زحمت زیادی کشیده شده.

با آرزوی ساعات و لحظات خوش براش شما عزیزان.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس